Simple Version
Font size: AAA
Сolor scheme: AAA
Images:

Organizing Committee Membership

MEMBERSHIP
of the Organizing Committee on Preparation and Holding
of the 17th Interregional Universal Wholesale and Retail Trade Fair "Kursk Korenskaya Fair 2017" 

Krivolapov Alexander Nikolaevich – Deputy Governor of Kursk Region (Chairman of the Organizing Committee)
Grebennikov Viktor Nikolaevich – Chairman of the Kursk Region Administration Committee for External Relations Development (Deputy Chairman of the Organizing Committee)
Grebenkova Lyudmila Alexandrovna – Deputy Governor of Kursk Region (Deputy Chairman of the Organizing Committee)
Dyomin Alexander Petrovich – Deputy Governor of Kursk Region (Deputy Chairman of the Organizing Committee)
SuglobovaSvetlana Nikolaevna – Deputy Head of the Department for Operation with Agreements on Implementation of Interregional, International and External Economic Relations of the Kursk Region Administration Committee for External Relations Development (Secretary of the Organizing Committee)
AksyonovMikhail Nikolaevich – Chairman of the Committee for Consumer Market, Small Business Development and Licensing of Kursk Region
Albegonova Elena Alexandrovna – Head of Svoboda Selsoviet (Rural Municipality) of Zolotukhinsky District of Kursk Region (to be confirmed)
Babaskin Gennady Vladimirovich – Head of the Road Department of Kursk Region
Baryshnikov Viktor Nikolaevich – Director of the Department of Ecological Safety and Nature Management of Kursk Region
BelevaValentina Ivanovna – Instructor of the Administrative Department of Administration of Kursk Region
BelyaevYuriy Alexandrovich – Chairman of the Committee for Food and Processing Industries and Provisions of Kursk Region
BlagirevAndrey Nikolaevich – Director of Regional Budgetary Institution "Kursk Korenskaya Fair Exhibition Center"
CherkashinIgor Viktorovich – Chairman of the Kursk Region Administration Committee for Internal Policy
Chertova Alla Albertovna – Chairman of the Committee for Youth Policy and Tourism of Kursk Region
Derevyanchenko Ivan Leonidovich – Executive Director of ООО "Conversia-XXI" (to be confirmed)
Dyumin Sergey Alexandrovich – Deputy Governor of Kursk Region 

Filatov Roman Viktorovich – Chairman of the Committee for Construction and Architecture of Kursk Region
Gnezdilov Viktor Vladimirovich – Chairman of the Committee for Property Management of Kursk Region
Gorbachev Ivan Vasilyevich – Chairman of the Committee for Agro-Industrial Complex of Kursk Region
Gromakov Evgeny Alexandrovich – Director of Regional Budgetary Professional Educational Institution "K.K. Rokossovsky Svoboda Agricultural and Technical College" of Zolotuhinsky District of Kursk Region (to be confirmed)
IvanovAndrey Vyacheslavovich – Protoiereus, Secretary of the Kursk Eparchy of the Russian Orthodox Church (to be confirmed)
Kharchenko Ekaterina Vladimirovna – Chairman of the Committee for Education and Science of Kursk Region
Kozhukhov Viktor Nikolaevich – Head of Zolotukhinsky District of Kursk Region (to be confirmed)
KutsevalovAndrey Alexandrovich – Chairman of the Committee for Labour and Employment of Kursk Region
LunevIvan Ivanovich – Head of the Kursk Region Directorate of the Russian Ministry for Emergency Situations (to be confirmed)
LymarNatalya Valeryevna – Chairman of the Committee for Information and Press of Kursk Region
Markovchin Alexander Alexeyevich – Chairman of the Committee for Physical Culture and Sports of Kursk Region
MaximenkoStanislav Alexeyevich – Chairman of the Committee for Forestry of Kursk Region
Ovcharov Nikolay Ivanovich – Head of Administration of the City of Kursk (to be confirmed)
PolinAlexander Alexeyevich – Director of Regional State-Funded Institution "The Committee for Construction and Operation of Roads of Kursk Region"
PolozhentsevaLyudmila Vasilyevna – Chairman of the Committee for Finances of Kursk Region
Rudskoy Valery Vyacheslavovich – Chairman of the Committee for Culture of Kursk Region
Ryzhikov Vladimir Mikhailovich – Head of Kursky District of Kursk Region (to be confirmed)
ShatalovSergey Vasilyevich – Chairman of the Committee for Industry, Transport and Communications of Kursk Region
Shulgin Vladimir Nikolayevich – Acting Deputy Head of Police (for public order protection) of the Kursk Region Administration of the Russian Ministry of Internal Affairs (to be confirmed)
Simonenkov Vladimir Nikolayevich – Chairman of the Kursk Region Administration Committee for Economic Support
Strelkov Anatoliy Timofeevich – Executive Officer of Administration of Kursk Region
TipikinaYuliya Alexandrovna – Chairman of the Committee for Economics and Development of Kursk Region
TurnaevSergey Nikolaevich – Head of Veterinary Department of Kursk Region – Principal State Veterinary Inspector of Kursk Region
Tyapochkin Nikolay Mikhailovich – President of the Kursk Chamber of Commerce and Industry (to be confirmed)
Yakovenko Svetlana Anatolievna – Chairman of the Committee for Housing and Communal Services of Kursk Region
Yurovchik Boris Valentinovich – Chairman of the Committee for Informatization, State and Municipal Services of Kursk Region
Zolotarev Alexey Mikhailovich – Deputy Governor of Kursk Region

Zubkov Vasily Nikolaevich – Deputy Governor of Kursk Region, Chairman of the Committee for Regional Security of Kursk Region